| Myyntipakkauksen koko | tukkupakkauksessa 5 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | KEVYTMAITO, MAITOPROTEIINI, stabilointiaine (karrageeni), makeutusaineet (asesulfaami K, sukraloosi), aromit, suola, väri (karmiini), laktaasientsyymi, D-vitamiini. |
| Kivennäisaineet | |
| Natrium | 68mg |
| Kalsium | 274mg |
| Ravitsemukselliset tiedot | Vähäsuolainen |
| Laktoositon | |
| Säilöntäaineeton | |
| Ei lisättyjä sokereita | |
| Allergeenit | Maito |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 304kJ |
| Energia kcal | 72kcal |
| Rasva | 1.6g |
| josta tyydyttynyttä | 1g |
| Hiilihydraatit | 4.4g |
| josta sokereita | 4.2g |
| Laktoosi | 0.01g |
| Proteiini | 10g |
| Suola | 0.17g |
| Ravintokuitua | 0g |
Yleiset tuotetiedot
| Käyttöohjeet | RAVISTETTAVA |
|---|---|
| Säilytystiedot | Säilytettävä 0 ─ +8 °C:ssa. |
| Valmistaja |
Valio Oy
|