Pehmeä, maustamaton Soygurt sekä herkullisen rouskuva ja pirteän sitruunainen granola makoisilla mansikan palasilla - mikä täydellinen makupari! Pakkasimme mukaan lusikan, joten tämä eväs pysyy vauhdissasi mukana, missä liikutkin! Proteiinia, kuitua ja vähäsokerisuutta yhdessä paketissa. Välipala, joka saa jatkamaan matkaa oudon hyvällä fiiliksellä! Sopii vegaaniseen ja gluteenittomaan ruokavalioon.
| Myyntipakkauksen koko | tukkupakkauksessa 6 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | hapatettu soijavalmiste 91 % (vesi, kuorittu SOIJAPAPU, sokeri, tärkkelys, kalsium, suola, vitamiinit (riboflaviini (B2), B12, D2), jodi, hapate), mansikka-sitruunagranola 9 % (gluteeniton KAURAHIUTALE, inverttisokerisiirappi, auringonkukkaöljy, puffattu täysjyväriisi, pakastekuivattu mansikka, sitruunaöljy, suola). Sisältää 12 % soijaa ja 0,4 % mansikkaa. |
| Vitamiinit | |
| B12-vitamiini | 0.4µg |
| Kivennäisaineet | |
| Kalsium | 120mg |
| Ravitsemukselliset tiedot | Vähäsuolainen |
| Kuidun lähde | |
| Vegaaninen | |
| Väriaineeton | |
| Gluteeniton | |
| Allergeenit | Kaura |
| Soijapavut | |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 402kJ |
| Energia kcal | 96kcal |
| Rasva | 3.3g |
| josta tyydyttynyttä | 0.4g |
| Hiilihydraatit | 10g |
| josta sokereita | 3.8g |
| Proteiini | 5.2g |
| Suola | 0.1g |
| Ravintokuitua | 2.6g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilytettävä +2 – +8 °C:ssa. Säilyy avattuna jääkaapissa 3–4 päivää. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|