Muumilaaksossa jokainen otus saa olla oma itsensä, ja myös Oddlygood®-tuotteiden äärelle mahtuvat kaikenlaiset kaverit: Sekasyöjät, uteliaat ja vegaanit – pörröiset, sileät ja karheat. Maista herkullinen yhdistelmä kirpeää puolukkaa ja lempeää vaniljaa, Suomessa valmistettuna. Nauti kanssamme omalla tyylilläsi!
| Myyntipakkauksen koko | Tukkupakkauksessa 6 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | vesi, kuorittu SOIJAPAPU 10 %, sokeri, puolukkasose 5 %, puolukkatäysmehu 1,8 % (tiivisteestä), tärkkelys, muunnettu tärkkelys, kalsium, aromit, punajuuritäysmehutiiviste, suola, happamuudensäätöaine (natriumsitraatit), jauhettu vaniljatanko, vitamiinit (riboflaviini (B2), B12, D2), jodi, hapate. |
| Vitamiinit | |
| B12-vitamiini | 0.4µg |
| Kivennäisaineet | |
| Kalsium | 120mg |
| Ravitsemukselliset tiedot | Vegaaninen |
| Väriaineeton | |
| Vähärasvainen | |
| Vähäsuolainen | |
| Kuidun lähde | |
| Allergeenit | Soijapavut |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 340kJ |
| Energia kcal | 81kcal |
| Rasva | 2.1g |
| josta tyydyttynyttä | 0.3g |
| Hiilihydraatit | 11g |
| josta sokereita | 8.7g |
| Proteiini | 3.8g |
| Suola | 0.09g |
| Ravintokuitua | 1.8g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilytettävä +2 – +8 °C:ssa. Säilyy avattuna jääkaapissa 3–4 päivää. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|