Valio Salaneuvos® Vahvempi Gouda on voimakkaan aromikas ja täyteläinen juusto, joka hurmaa intensiivisellä maullaan. Juusto sulaa täydellisesti, joten se sopii erinomaisesti myös lämpimiin voileipiin. Kun kaipaat juustolta enemmän luonnetta ja syvyyttä, tämä on oikea valinta. Juuston nimi juontaa juurensa Suomen suurruhtinaskuntaan, jonka salaisuuksia vartioi korkea-arvoinen Salaneuvos. Visusti vartioitu on myös goudamme resepti – tunnetko sen houkuttelevan kutsun?
| Myyntipakkauksen koko | tukkupakkauksessa 8 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | pastöroitu MAITO, suola, hapate. |
| Vitamiinit | |
| B12-vitamiini | 1.8µg |
| Kivennäisaineet | |
| Kalsium | 780mg |
| Ravitsemukselliset tiedot | Kasvisruokavalioon soveltuva (laktovegetaarinen) |
| Ei lisättyjä sokereita | |
| Väriaineeton | |
| Laktoositon | |
| Säilöntäaineeton | |
| Allergeenit | Maito |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 1511kJ |
| Energia kcal | 364kcal |
| Rasva | 29g |
| josta tyydyttynyttä | 17g |
| josta monityydyttymätöntä | 0.5g |
| Hiilihydraatit | 0g |
| josta sokereita | 0g |
| Laktoosi | 0g |
| Proteiini | 25g |
| Suola | 1.8g |
| Ravintokuitua | 0g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana alle +8 °C:ssa vähintään pakkauksessa merkittyyn päivään. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|