Valio Viola® kolme pippuria tuo lempeän pippurista makua leivälle, keittoihin tai kastikkeisiin. Levitä pehmeää tuorejuustoa leivälle tai herkuttele keksien kaverina. Valio Viola® tuorejuustot sopivat arkeen ja juhlaan, ja ne taipuvat mainiosti myös leivontaan ja ruuanlaittoon. Kaikki Valio Viola® tuorejuustot ovat laktoosittomia ja löydät niiden joukosta myös monta Sydänmerkkituotetta. Muista myös makeat maut!
| Myyntipakkauksen koko | tukkupakkauksessa 8 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | pastöroitu rasvaton MAITO, pastöroitu KERMA, vesi, suola, sakeuttamisaineet (E410, E440), pippuri (rosé, vihreä, musta) 0,9 %, muunnettu tärkkelys, sokeri, aromi, hapate. |
| Ravitsemukselliset tiedot | Väriaineeton |
| Kasvisruokavalioon soveltuva (laktovegetaarinen) | |
| Säilöntäaineeton | |
| Laktoositon | |
| Allergeenit | Maito |
| Koostumustiedot | |
| Rasvapitoisuus | 14% |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 685kJ |
| Energia kcal | 165kcal |
| Rasva | 14g |
| josta tyydyttynyttä | 8g |
| josta monityydyttymätöntä | 0.2g |
| Hiilihydraatit | 4.7g |
| josta sokereita | 3.3g |
| Laktoosi | 0g |
| Proteiini | 6.1g |
| Suola | 0.9g |
Yleiset tuotetiedot
| Käyttöohjeet | Sopii leivän päälle, ruoanlaittoon ja herkutteluun. |
|---|---|
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana alle +8 °C:ssa vähintään kannessa merkittyyn päivään. Säilyy avattuna jääkaapissa n. 5-8 päivää. |
| Valmistaja |
Valio Oy
|