Valio Koskenlaskija® paprika-chili antaa sopivasti potkua kastikkeisiin, keittoihin, uuniruokiin sekä tietysti leivän päälle. Paprika-chili sulatejuusto tuo mukanaan sulatejuuston ihanaa pehmeyttä, paprikan pientä makeutta sekä chilin lämmittävän tulisuuden. Se tekee retkimuonasta gourmetia, kotiruoasta kulttuuria ja näkkileivästä juhla-aterian. Valio Koskenlaskija® sulatejuusto on klassikko, jonka voimakkaan juustoisella maulla on ollut vahva vaikutus jo vuodesta 1933.
| Myyntipakkauksen koko | Tukkupakkauksessa 10 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | JUUSTO, vesi, paprika 6 %, chili 4,0 %, VOI, sulatesuolat (E452, E339, E331), etikka, suola, säilöntäaine (E200), sokeri. |
| Kivennäisaineet | |
| Kalsium | 600mg |
| Ravitsemukselliset tiedot | Laktoositon |
| Kasvisruokavalioon soveltuva (laktovegetaarinen) | |
| Väriaineeton | |
| Allergeenit | Maito |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 1123kJ |
| Energia kcal | 270kcal |
| Rasva | 21g |
| josta tyydyttynyttä | 13g |
| josta monityydyttymätöntä | 0g |
| Hiilihydraatit | 0.6g |
| josta sokereita | 0.6g |
| Proteiini | 19g |
| Suola | 3g |
Yleiset tuotetiedot
| Käyttöohjeet | Sopii leivän päälle, ruoanlaittoon ja herkutteluun. |
|---|---|
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana alle +8 °C:ssa vähintään pakkauksessa merkittyyn päivään. |
| Valmistaja |
Valio Oy
|