Valio Luomu™ gouda juusto valmistetaan kotimaisesta luomumaidosta Valion Joensuun juustolassa. Se on luonnollinen ja maistuva valinta arkiselle aamupalalle tai vaikka metsäretken eväsleipiin. Pehmeä ja aromikas Valio Luomu™ gouda juusto sopii mainiosti myös ruuanlaittoon ja salaatteihin. Saatavilla palana ja viipaleina. Valio Luomu™ on kestävä valinta luonnon monimuotoisuuden puolesta. Tutustu myös muihin Valio Luomu™ tuotteisiin!
| Myyntipakkauksen koko | tukkupakkauksessa 12 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | Pastöroitu suomalainen LUOMUMAITO, suola, happamuudensäätöaine (kalsiumkloridi) ja hapate. |
| Vitamiinit | |
| B12-vitamiini | 2.4µg |
| Kivennäisaineet | |
| Natrium | 720mg |
| Kalsium | 840mg |
| Fosfori | 530mg |
| Sinkki | 3.5mg |
| Ravitsemukselliset tiedot | Säilöntäaineeton |
| Väriaineeton | |
| Ei lisättyjä sokereita | |
| Laktoositon | |
| Allergeenit | Maito |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 1474kJ |
| Energia kcal | 355kcal |
| Rasva | 28g |
| josta tyydyttynyttä | 17g |
| josta monityydyttymätöntä | 0.5g |
| Hiilihydraatit | 0g |
| josta sokereita | 0g |
| Laktoosi | 0g |
| Proteiini | 25g |
| Suola | 1.8g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana alle +8 °C:ssa vähintään pakkauksessa merkittyyn päivään. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|