Valio Hedelmätarha® marjaisa smoothie on yhdistelmä raikkaita marjoja ja mehukkaita hedelmiä. Tuote sisältää vadelmaa, mustikkaa ja mansikkaa sekä rypälettä, banaania, omenaa, päärynää ja sitruunaa. Niiden luontainen makeus riittää tähän raikkaaseen juotavaan välipalaan. Hedelmätarha® smoothiet valmistetaan ilman lisättyä sokeria 100 %:n hedelmä- ja marjapitoisuudella.
| Myyntipakkauksen koko | Tukkupakkauksessa 15 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | rypäletäysmehu*, banaanisose, omenatäysmehu*, vadelmasose, omenasose, päärynäsose, mustikkasose, sitruunatäysmehu*, mansikkasose, hapettumisenestoaine (askorbiinihappo), happamuudensäätöaine (sitruunahappo). *tiivisteestä Hedelmä- ja marjapitoisuus 100 % Saattaa sisältää pieniä määriä maitoa. |
| Ravitsemukselliset tiedot | Vegaaninen |
| Säilöntäaineeton | |
| Rasvaton | |
| Vähäsuolainen | |
| Väriaineeton | |
| Ei lisättyjä sokereita | |
| maybeAllergenics | Maito |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 211kJ |
| Energia kcal | 50kcal |
| Rasva | 0g |
| josta tyydyttynyttä | 0g |
| Hiilihydraatit | 12g |
| josta sokereita | 11g |
| Proteiini | 0g |
| Suola | 0g |
| Ravintokuitua | 0.9g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|