Valio Hedelmätarha® aurinkoinen smoothie on pirteän hedelmäinen sekoitus omenaa, mangoa, ananasta, banaania, guavaa ja sitruunaa. Niiden luontainen makeus riittää tähän raikkaaseen juotavaan välipalaan. Hedelmätarha® smoothiet valmistetaan ilman lisättyä sokeria 100 %:n hedelmäpitoisuudella.
| Myyntipakkauksen koko | Tukkupakkauksessa 15 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | omenatäysmehu*, mangosose, ananastäysmehu*, omenasose, banaanisose, guavasose, sitruunatäysmehu*, hapettumisenestoaine (askorbiinihappo), happamuudensäätöaine (sitruunahappo). *tiivisteestä Hedelmäpitoisuus 100 % Saattaa sisältää pieniä määriä maitoa. |
| Ravitsemukselliset tiedot | Rasvaton |
| Vähäsuolainen | |
| Ei lisättyjä sokereita | |
| Vegaaninen | |
| Väriaineeton | |
| Säilöntäaineeton | |
| maybeAllergenics | Maito |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 193kJ |
| Energia kcal | 45kcal |
| Rasva | 0g |
| josta tyydyttynyttä | 0g |
| Hiilihydraatit | 11g |
| josta sokereita | 10g |
| Proteiini | 0g |
| Suola | 0g |
| Ravintokuitua | 0.7g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|