Iso juoma isoon janoon! Nauti uusista raikkaista Valio Grandi® mehujuomista yksin tai porukalla, litran pakkauksesta riittää jaettavaksikin. Grandi vihreä omppu on maultaan kirpeän omenainen, ihanan raikas ja hedelmäinen mehujuoma. Ja kaiken lisäksi sokeriton.
| Myyntipakkauksen koko | Tukkupakkauksessa 12 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | vesi, omenatäysmehu 4,6 % (tiivisteestä), aromit, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), hapettumisenestoaine (askorbiinihappo), makeutusaineet (aspartaami* ja asesulfaami K), safloriuute, väri (E131). *Sisältää fenyylialaniinin lähteen. |
| Ravitsemukselliset tiedot | Säilöntäaineeton |
| Rasvaton | |
| Vähäsuolainen | |
| Ei lisättyjä sokereita | |
| Vegaaninen | |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 3kJ |
| Energia kcal | 1kcal |
| Rasva | 0g |
| josta tyydyttynyttä | 0g |
| Hiilihydraatit | 0.2g |
| josta sokereita | 0.1g |
| Proteiini | 0g |
| Suola | 0g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä, avattuna jääkaapissa 3–4 päivää. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|