Iso juoma isoon janoon! Nauti uusista raikkaista Valio Grandi® mehujuomista yksin tai porukalla, litran pakkauksesta riittää jaettavaksikin. Grandin klassikkomaku villi vadelma on maultaan marjaisa ja ihanan raikas mehujuoma. Juuri sopivan makea ja virkistävän makuinen. Sisältää sokeria.
| Myyntipakkauksen koko | Tukkupakkauksessa 12 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | vesi, sokeri, vadelmatäysmehu 3,0 % (tiivisteestä), happamuudensäätöaine (sitruunahappo), hapettumisenestoaine (askorbiinihappo), aromit. |
| Ravitsemukselliset tiedot | Rasvaton |
| Vähäsuolainen | |
| Säilöntäaineeton | |
| Vegaaninen | |
| Väriaineeton | |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 138kJ |
| Energia kcal | 32kcal |
| Rasva | 0g |
| josta tyydyttynyttä | 0g |
| Hiilihydraatit | 8g |
| josta sokereita | 7.9g |
| Proteiini | 0g |
| Suola | 0g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä, avattuna jääkaapissa 3–4 päivää. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|