Iso juoma isoon janoon! Nauti uusista raikkaista Valio Grandi® mehujuomista yksin tai porukalla, litran pakkauksesta riittää jaettavaksikin. Grandi makea metsämansikka on maultaan mehukkaan marjaisa ja ihanan herkullinen mehujuoma. Juuri sopivan makea ja virkistävän makuinen. Sisältää sokeria.
| Myyntipakkauksen koko | Tukkupakkauksessa 12 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | vesi, sokeri, rypäletäysmehu 3,2 % (tiivisteestä), mansikkatäysmehu 0,6 % (tiivisteestä), happamuudensäätöaine (sitruunahappo), luontaiset aromit, porkkanatiiviste, hapettumisenestoaine (askorbiinihappo). |
| Ravitsemukselliset tiedot | Väriaineeton |
| Vegaaninen | |
| Rasvaton | |
| Säilöntäaineeton | |
| Vähäsuolainen | |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 117kJ |
| Energia kcal | 28kcal |
| Rasva | 0g |
| josta tyydyttynyttä | 0g |
| Hiilihydraatit | 6.9g |
| josta sokereita | 6.9g |
| Proteiini | 0g |
| Suola | 0g |
| Ravintokuitua | 0g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä, avattuna jääkaapissa 3–4 päivää. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|