Koko perheelle maistuva lempeä ja raikas suosikkimaku palaa kesän kausituotteeksi! Herkullisessa raparperi-mansikkakeitossa maistuu kesä. Marjakeitto on helposti yhdistettävissä moneen: jogurtin tai rahkan kanssa, puuron kaveriksi tai smoothieisiin ja erilaisiin juomiin. Kokeile myös jäädyttää kesäiset mehujäät.
| Myyntipakkauksen koko | tukkupakkauksessa 5 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | vesi, raparperi 11 %, sokeri, mansikka 7 %, sakeuttamisaine (guarkumi), muunnettu tärkkelys, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), väri (punajuuriväri), C-vitamiini. |
| Ravitsemukselliset tiedot | Vähäsuolainen |
| Rasvaton | |
| Säilöntäaineeton | |
| Vegaaninen | |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 193kJ |
| Energia kcal | 45kcal |
| Rasva | 0g |
| josta tyydyttynyttä | 0g |
| Hiilihydraatit | 11g |
| josta sokereita | 11g |
| Proteiini | 0g |
| Suola | 0g |
| Ravintokuitua | 0.7g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilytettävä alle +8 °C:ssa. Säilyy avattuna jääkaapissa noin viikon. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|