Siemenetön Valio mustikkakeitto kätevässä annospakkauksessa on helppo nauttia välipalana tai ottaa mukaan evääksi. Tuote säilyy avaamattomana huoneenlämmössä, mutta on raikkaimmillaan kylmänä.
| Myyntipakkauksen koko | Tukkupakkauksessa 15 kpl |
|---|---|
| Ainesosat | vesi, sokeri, mustikkatäysmehu 9 %, sakeuttamisaine (guarkumi), muunnettu tärkkelys, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), luontainen aromi. Saattaa sisältää pieniä määriä maitoa. |
| Ravitsemukselliset tiedot | Väriaineeton |
| Säilöntäaineeton | |
| Vähäsuolainen | |
| Rasvaton | |
| Vegaaninen | |
| maybeAllergenics | Maito |
| Ravintosisältö | |
| Energia | 179kJ |
| Energia kcal | 42kcal |
| Rasva | 0g |
| josta tyydyttynyttä | 0g |
| Hiilihydraatit | 10.5g |
| josta sokereita | 9.8g |
| Proteiini | 0g |
| Suola | 0g |
Yleiset tuotetiedot
| Säilytystiedot | Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä. |
|---|---|
| Valmistaja |
Valio Oy
|